ČRo Plus

  07:10 Ranní Plus
  08:00 Zprávy
  08:10 Ranní Plus
  09:00 Zprávy
  09:10 Ranní Plus
  09:30 Pro a proti Moskva pohrozila, že použije sílu, aby ochránila Rusy na Ukrajině. Má krize na Ukrajině ještě diplomatické řešení? A kdo nese větší vinu - Západ, nebo Rusko? Renata Kalenská se na to zeptá v pořadu Pro a proti kancléře bývalého prezidenta Václava Klause Jiřího Weigla a novináře Luboše Palaty. (30 min)
  10:00 Zprávy
  10:10 Názory a argumenty Vládní koalice se opět pře o církevní restituce. Spekuluje se o spojenectví prezidenta Miloše Zemana a šéfa ANO Andreje Babiše. V čem spočívá specifikum nadcházejících voleb do Evropského parlamentu a co řeknou o české politice jejich výsledky? Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizním rozhovoru varoval Kyjev, že Rusko na ohrožení ruských občanů odpoví stejně, jako kdyby bylo samo napadeno, a to stejně jako v konfliktu s Gruzií v srpnu 2008 o Jižní Osetii. Běloruský prezident Alexander Lukašenko prohlásil, že Minsk je navzdory tlaku Ruska proti federalizaci Ukrajiny a podporuje zachování její jednoty a územní celistvosti. Britský premiér David Cameron vyvolal rozruch svým článkem, v němž označuje Velkou Británii za "křesťanskou zemi". To jsou témata dnešního vydání pořadu Názory a argumenty, kterým vás provede Ondřej Konrád. (30 min)
  10:40 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory Patří do kategorie investigativních novinářů. Sám o sobě říká, že je pátrací žurnalista. Smyslem jeho práce není někoho dostat do kriminálu, ale ptát se po podstatě problému. Hostem Davida Šťáhlavského v dnešních Hovorech je vedoucí investigativní žurnalistiky v Českém rozhlase Janek Kroupa. (30 min)
  11:40 Svět ve 20 minutách Zdá se, že si ruský prezident vybírá své příští cíle - nejprve malý odštěpenecký státeček Podněstří v Moldavsku a pak ukrajinský přístav Oděsu, píše americký server Daily Beast. Německá rozhlasová stanice Deutsche Welle informuje o výrazných úspěších režimu Bašára Asada v pokračující občanské válce v Sýrii. Arabský server Gulf News a americký server Global Post se rozepisují o možných důsledcích dalšího vítězství Abdelazíze Butefliky v prezidentských volbách v Alžírsku. A na závěr kuriozita, o které píše americký list Seattle Times: pákistánské batole už nečelí obvinění z pokusu o vraždu. To jsou témata, která ze zahraničního tisku vybrala Gita Zbavitelová. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Studio Leonardo Zajímavosti z etologie živočišné říše budou tématem vědeckého Studia Leonardo. Mluvit budeme se prof. Luďkem Bartošem z Ústavu živočišné výroby v Praze. Jaké detaily v životě, chování a rozmnožování v čeledi jelenovitých zajímají české vědce? Proč právě výběr reprodukčního partnera nebo vztah hormonů k dominanci ve skupině? Jaké jsou dodnes otázky mezidruhového křížení? Moderuje Robert Tamchyna. (30 min)
  12:40 Trendy Pořad o tom, co hýbe společností. Životní styl, urbanismus, kultura a média, nové technologie, byznys. (20 min)
  13:00 Zprávy
  13:10 Kořeny Tématem pořadu Kořeny je výrok z Lukášova evangelia "Odpouštějte a bude vám odpuštěno". Ivana Denčevová pozvala k mikrofonu religionistu Pavla Hoška. (30 min)
  13:40 Svět ve 20 minutách Zdá se, že si ruský prezident vybírá své příští cíle - nejprve malý odštěpenecký státeček Podněstří v Moldavsku a pak ukrajinský přístav Oděsu, píše americký server Daily Beast. Německá rozhlasová stanice Deutsche Welle informuje o výrazných úspěších režimu Bašára Asada v pokračující občanské válce v Sýrii. Arabský server Gulf News a americký server Global Post se rozepisují o možných důsledcích dalšího vítězství Abdelazíze Butefliky v prezidentských volbách v Alžírsku. A na závěr kuriozita, o které píše americký list Seattle Times: pákistánské batole už nečelí obvinění z pokusu o vraždu. To jsou témata, která ze zahraničního tisku vybrala Gita Zbavitelová. (20 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Pro a proti Moskva pohrozila, že použije sílu, aby ochránila Rusy na Ukrajině. Má krize na Ukrajině ještě diplomatické řešení? A kdo nese větší vinu - Západ, nebo Rusko? Renata Kalenská se na to zeptá v pořadu Pro a proti kancléře bývalého prezidenta Václava Klause Jiřího Weigla a novináře Luboše Palaty. (30 min)
  14:40 Magazín Leonardo Alchymisté považovali zlato - právě pro jeho odolnost, trvanlivost a netečnost - za krále kovů. A jediné běžné anorganické kyselině, se kterou bylo zlato ochotné reagovat, říkali králova voda, latinsky aqua regis. U nás se vžila ale daleko více pod názvem lučavka královská. Ten královský přívlastek jí patří po zásluze, protože z ušlechtilých kovů jí odolává jedině ruthenium, iridium a titan. Jak toto zázračné rozpouštědlo připravit, si ukážeme ve středečním Magazínu Leonardo. Na slyšenou se těší redaktorka Tereza Burianová. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Vládní koalice se opět pře o církevní restituce. Spekuluje se o spojenectví prezidenta Miloše Zemana a šéfa ANO Andreje Babiše. V čem spočívá specifikum nadcházejících voleb do Evropského parlamentu a co řeknou o české politice jejich výsledky? Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v televizním rozhovoru varoval Kyjev, že Rusko na ohrožení ruských občanů odpoví stejně, jako kdyby bylo samo napadeno, a to stejně jako v konfliktu s Gruzií v srpnu 2008 o Jižní Osetii. Běloruský prezident Alexander Lukašenko prohlásil, že Minsk je navzdory tlaku Ruska proti federalizaci Ukrajiny a podporuje zachování její jednoty a územní celistvosti. Britský premiér David Cameron vyvolal rozruch svým článkem, v němž označuje Velkou Británii za "křesťanskou zemi". To jsou témata dnešního vydání pořadu Názory a argumenty, kterým vás provede Ondřej Konrád. (30 min)
  15:40 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Studio Leonardo Setkání s osobností ze světa vědy. (30 min)
  16:40 Trendy Jak se liší značkové oblečení od toho neznačkového? Je to záruka kvality, nebo jen vyšší ceny? Kupujeme si více značkové věci, nebo se oblékáme na základě úplně něčeho jiného? Otázky pro pořad Trendy. Moderuje Michael Rozsypal. (20 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Den podle...
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Před třemi lety, koncem dubna 2011, začala syrská armáda ve velkém zasahovat proti demonstrantům. Vojenské akce postupně donutily k útěku 9 miliónů lidí, z nich 2,5 miliónu dnes přežívají v okolních zemích jako mezinárodní uprchlíci. Jak je tyto země přijímají, s jakými problémy se tu Syřané potýkají, kam chodí jejich děti do škol? Návrat do Sýrie je pro milióny těchto lidí stále méně reálný, co pro ně chystá mezinárodní společenství? Na tyto otázky se bude snažit odpovědět pořad Zaostřeno, který připravil blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Štěpán Macháček. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Portréty Portréty středoevropských politiků, umělců, vědců, historiků. (30 min)
  20:40 Trendy Jak se liší značkové oblečení od toho neznačkového? Je to záruka kvality, nebo jen vyšší ceny? Kupujeme si více značkové věci, nebo se oblékáme na základě úplně něčeho jiného? Otázky pro pořad Trendy. Moderuje Michael Rozsypal. (Repríza) (20 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Pro a proti Moskva pohrozila, že použije sílu, aby ochránila Rusy na Ukrajině. Má krize na Ukrajině ještě diplomatické řešení? A kdo nese větší vinu - Západ, nebo Rusko? Renata Kalenská se na to zeptá v pořadu Pro a proti kancléře bývalého prezidenta Václava Klause Jiřího Weigla a novináře Luboše Palaty. (Repríza) (30 min)
  21:40 Magazín Leonardo Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. A zejména na prvně jmenované plazy se zaměříme také v Magazínu Leonardo. Do pražské ZOO se vypravíme za největším hadem, anakondou. A bude nás zajímat také neuvěřitelný metabolismus hadů škrtičů. Velcí škrtiči, jako je krajta tmavá, přijímají potravu třikrát až pětkrát do roka. Na posezení jsou s to spolknout sousto, které je 1,5krát těžší než oni sami. Představme si, že bychom naráz snědli1čryřicetikilový cheesburger a neměli bychom ani ruce ani příbor. A že bychom se najedli na čtyři měsíce dopředu. Kromě metabolismu škrtičů nás bude zajímat také nová expozice hadů v ZOO, kde se budou snažit rehabilitovat možná zbytečně obávanou zmiji. Připravila Tamara Urválková. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory
  22:40 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  23:40 Zaostřeno Před třemi lety, koncem dubna 2011, začala syrská armáda ve velkém zasahovat proti demonstrantům. Vojenské akce postupně donutily k útěku 9 miliónů lidí, z nich 2,5 miliónu dnes přežívají v okolních zemích jako mezinárodní uprchlíci. Jak je tyto země přijímají, s jakými problémy se tu Syřané potýkají, kam chodí jejich děti do škol? Návrat do Sýrie je pro milióny těchto lidí stále méně reálný, co pro ně chystá mezinárodní společenství? Na tyto otázky se bude snažit odpovědět pořad Zaostřeno, který připravil blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu Štěpán Macháček. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas