Rádio Junior

  00:00 Junior noc Písničkový proud. (390 min)
  06:30 Dobrý den s Rádiem Junior (150 min)
  07:16 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Velikonoce. Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová (2014). (2 min)
  07:30 Zapiš si to za uši Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Je velikonoční pondělí a to se chodí na pomlázku. Zajímavosti o pomlázce vypráví Šárka Fenyková. (2 min)
  07:38 Minutová hra Španělský ptáček. Krátká dramatická hra v nejširším slova smyslu. Napsal Jiří Dvořák. Hrají: Barbora Hrzánová. Režie Aleš Vrzák (2013). (2 min)
  07:46 Pro slepičí kvoč Tento týden si budeme v rubrice Pro slepičí kvoč povídat o dravcích. Šárka se pro odpovědi vypravila opět do pražské zoo, tentokrát za kurátorem ptáků Antonínem Vaidlem. (2 min)
  08:05 Nové příběhy a písničky včelích medvídků Díl s názvem Fialová nadílka. Setkáme se zde nejen s Čmeldou a Brundou, ale také s jejich maminkou a i se zlým Pučmelounem, ale jak již to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Nové veselé příběhy Včelích medvídků napsala Eva Košlerová. Vypráví Václav Vydra. (8 min)
  08:36 Pohádky Aloise Mikulky Díl s názvem O Čarlstoncích. Básník, malíř a spisovatel Alois Mikulka pro vás napsal veselé pohádky. Vypráví Miroslav Donutil. (7 min)
  09:00 Junior dopoledne (240 min)
  09:05 Notováníčko (1/5) Jede, jede poštovský panáček. Hudební pořad lidových písniček s Vílou Budínkou. Napsala Maria Křepelková a účinkuje Barbora Mošnová. Režie Maria Křepelková (2014). (10 min)
  10:00 Raráš čmoudivý Na motivy knížky Vítězslavy Klimtové Lexikon ohrožených druhů strašidel lesních, lučních a domácích pro rozhlas napsala a režijně nastudovala Mária Křepelková. Natočeno v roce 1994. (15 min)
  10:45 Pro slepičí kvoč Tento týden si budeme v rubrice Pro slepičí kvoč povídat o dravcích. Šárka se pro odpovědi vypravila opět do pražské zoo, tentokrát za kurátorem ptáků Antonínem Vaidlem. (2 min)
  11:00 Notováníčko (1/5) Jede, jede poštovský panáček. Hudební pořad lidových písniček s Vílou Budínkou. Napsala Maria Křepelková a účinkuje Barbora Mošnová. Režie Maria Křepelková (2014). (10 min)
  11:30 Nové příběhy a písničky včelích medvídků Díl s názvem Fialová nadílka. Setkáme se zde nejen s Čmeldou a Brundou, ale také s jejich maminkou a i se zlým Pučmelounem, ale jak již to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Nové veselé příběhy Včelích medvídků napsala Eva Košlerová. Vypráví Václav Vydra. (8 min)
  12:00 Pohádky Aloise Mikulky Díl s názvem O Čarlstoncích. Básník, malíř a spisovatel Alois Mikulka pro vás napsal veselé pohádky. Vypráví Miroslav Donutil. (8 min)
  13:00 Junior odpoledne (480 min)
  13:00 Sůl nad zlato Že není všechno zlato, co se třpytí, se dozvíte v rozhlasové pohádce s použitím klasických lidových motivů, kterou napsala Věra Provazníková. Hudba František Kovaříček. Dramaturgie Rva Košlerová.

Účinkují: Vladimír Ráž, Sylva Sequensová, Jorga Kotrbová, Zlata Adamovská, Antonín Hardt a Marie Rosůlková. Natočeno v roce 1977. (50 min)
  14:16 Retropísnička Jaké hity poslouchaly naši rodiče a prarodiče? Nejen o hitech vám bude vyprávět moderátor Rádia Junior Jirka Kohout. (5 min)
  14:46 Pro slepičí kvoč Tento týden si budeme v rubrice Pro slepičí kvoč povídat o dravcích. Šárka se pro odpovědi vypravila opět do pražské zoo, tentokrát za kurátorem ptáků Antonínem Vaidlem. (2 min)
  15:07 Minutová hra Španělský ptáček. Krátká dramatická hra v nejširším slova smyslu. Napsal Jiří Dvořák. Hrají: Barbora Hrzánová. Režie Aleš Vrzák (2013). (3 min)
  15:50 Zapiš si to za uši Zajímavosti ze všech oblastí, které možná ještě neznáte. Je velikonoční pondělí a to se chodí na pomlázku. Zajímavosti o pomlázce vypráví Šárka Fenyková. (2 min)
  16:05 Kapitán Flint (11/24) Další díl z četby na pokračování z alba Kapitán Flint nese název Do Anglie. Dobrodružný příběh o jednom mořeplavci napsal František Skořepa, vypráví Miroslav Táborský. Režie František Skořepa (2013). (20 min)
  17:15 Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou Velikonoce. Zábavné a naučné scénky dvou kamarádů ve škole i mimo ni. Napsal Tomáš Vacek. Účinkují Tomáš Vacek a Jiří Kohout. Režie Helena Herbrychová (2014). (2 min)
  18:00 Zpěv o Vinnetouovi (4/6) IV. část: Vrah uniká Napínavý příběh apačského náčelníka Vinnetoua a jeho přítele a pokrevního bratra Old Shatterhanda. Rozhlasovou hru na motivy románu Karla Maye Vinnetou napsal Jan Werra. Hudba Jindřich Brabec. Dramaturgie Jiří Kafka. Režie Pavel Michal. Nahrávka vybraná z rozhlasového archivu byla natočena v roce 1967. (57 minut) (50 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Velikonoční pondělí bude v Klubu Rádia Junior na návštěvě herečka, zpěvačka, moderátorka Magdalena Reifová. Poví nám, jak slaví Velikonoce, ale také to, kdy poprvé hrála ve filmu, jak se skládá písnička pro děti a prozradí nám, co všechno ji baví. Čeká nás první část četby na pokračování Když velcí byli kluci a Hajaja přijde s pohádkou O hastrmanovi pod Hajským splavem. Připravuje a moderuje Romana Růžičková. (60 min)
  20:00 Biblické příběhy - Poutníci z Emauz Dvanáctý díl seriálu Biblické příběhy napsal Karel Vepřek. Hrají: Dalibor Gondík, Kamil Halbich, Ladislav Hampl, Ondřej Vacek, Jan Szymik. Režie Yvona Žertová (2014). (1 min)
  20:00 O KRÁSNÉ GÜLDŽAMAL Mladík jménem Mamed-džan v pohádce podstoupí těžkou zkoušku, aby zachránil půvabnou dívku. Původní rozhlasovou pohádku na turkemnské motivy napsali Zuzana a Jaroslav Novákovi. Hudba Vadim petrov, dramaturgie Eva Košlerová, režie Jiřina Martínková.

Účinkují: Pavel Soukup, Hana Muciuchová, Ladislav Mrkvička, Jiří Adamíra, Jaroslava Adamová, Jarmila Švehlová, Jiří Plachý, Jana Andresíková, Miloš Rozhoň, Inka Šecová, Veronika Jeníková a Miroslav Moravec. Natočeno v roce 1984. (50 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas