ČRo Radio Wave

  00:00 Night Air Vysílání Radia Wave neupadá s půlnocí do limbu, naopak: každá páteční a sobotní noc bude nyní po 60 minut patřit nepřerušené selekci našich hitů. Čekejte nejchytlavější skladby interpretů pevně svázaných s playlistem Radia Wave. (180 min)
  03:00 Scéna s Banánem Scéna s Banánem je pořad o kapelách, které vycházejí z undergroundových a punk-rockových kořenů. Nahlédněte do podzemního světa s bohatou historií a velmi zajímavou současností, který má co říct. (120 min)
  05:00 Liberatura Liberatura je pořad o literatuře, o knihách, o čtení a psaní. Osvobozujeme literaturu od všeho, od čeho je třeba. S Karolínou Demelovou a Jonášem Zbořilem každou středu od 19 hodin. (60 min)
  06:00 Music Check Music Check je hodina plná hudby vybírané z playlistu Radia Wave. (120 min)
  08:00 On Air s Jardou Petříkem On Air přináší vydatnou porci muziky, reportáže, tipy na aktuální kulturní dění a soutěže o vstupenky na akce a věcné ceny. (240 min)
  12:00 Casablanca Kino na kole. V Indii a Pákistánu. Casablanca o akci Road Cinema Project. Dva šílenci na kole a zmrzlinářském vozíku uspořádali putovní sérii promítání na Grand Trunk Road mezi pákistánským Péšávarem Kalkatou. Oba dva, Jan Turnovec a Ondřej Kašpar, budou těsně po návratu, s čerstvými zážitky, hosty Pavla Sladkého v cestovatelském a outdoorovém magazínu Radia Wave. (60 min)
  13:00 Factory Radia Wave Z Factory se vypouští do playlistu Radia Wave hudební novinky. Factory přináší nejčerstvější hudbu v českém éteru s komentářem dávajícím ji do souvislostí. (repríza) (60 min)
  14:00 On Air s Šimonem Holým On Air přináší vydatnou porci muziky, reportáže, tipy na aktuální kulturní dění a soutěže o vstupenky na akce a věcné ceny. (240 min)
  18:00 Hergot! Dalo by se říct, že "Nebudeš mít jiného boha mimo mne" je první pořádné přikázání Desatera. Co vlastně znamená a proč je tak důležité, že je hned na začátku? Protože se Desatero netýká jen křesťanů, vyzpovídali Jan Škrob, Jakub Ort a Petr Wagner tentokrát zástupkyni judaismu Sylvii Wittmannovou. (60 min)
  19:00 Drop Out Hostem nedělního Drop Outu bude James Baseley, člen domácí party Dirty Corner Recordings. James vydával v 90. letech drum'n'bass na labelu Moving Shadow, později s pražskou partou Eclectica propagoval v klubech zlámané beaty. S jeho deep house setem ho zastihneme na vzácné pražské zastávce. James totiž objíždí svět jako zvukař kapel Massive Attack, Gorillaz, Madness, The Streets nebo Asian Dub Foundation. (120 min)
  21:00 Echo Václava Havelky Kapela The Afghan Whigs se vrací po dlouhých patnácti letech s novým albem Do The Beast aby všem ukázali, jak se to dělá. Stejně, tak je to i s pátým albem Joan As Police Woman The Classic. Vedle těchto klíčových skladeb zazní EMA, Howllin Rain a The Men. (60 min)
  22:00 Grundfunk Cílem pořadu je přiblížit posluchačům funk, soul, breakbeat, groove, garage, latino a spoustu dalších směrů současné i minulé taneční a elektronické hudby. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas