ČRo Plus

  00:00 Den podle...
  00:50 Radiofórum Diskuse s posluchači na vybrané téma. (30 min)
  01:20 Studio Leonardo Setkání s osobností ze světa vědy. (30 min)
  01:50 Trendy Pořad o tom, co hýbe společností. Životní styl, urbanismus, kultura a média, nové technologie, byznys. (20 min)
  02:10 Archiv Plus Komentované ukázky z rozhlasového archivu k výročím daného týdne nebo měsíce. (30 min)
  02:40 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)
  03:00 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  03:30 Pro a proti Diskuse respondentů zastávajících opačný názor. (30 min)
  04:00 Magazín Leonardo Technika, medicína, svět, příroda a civilizace. (20 min)
  04:20 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  04:40 Hovory
  05:10 Zaostřeno Analytická reportáž k důležitému dění ve společnosti. (20 min)
  05:30 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (29 min)
  06:00 Zprávy
  06:10 Knížky Plus Literární magazín Knížky Plus připravuje a moderuje Jana Klusáková. Po výběru z nových knih a několika kulturních aktualitách představíme nový román Ireny Douskové Medvědí tanec. Šéfredaktorka Albatrosu Karolina Medková uvede 65. výročí založení tohoto nakladatelství, které se specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež. (30 min)
  06:40 Za hranou Historie vztahů křesťanů a židů v Evropě je velmi temná. Některá středověká nařízení pro Židy si nezadají s norimberskými zákony. Právě Norimberk byl městem, kde proběhl pogrom nařízený Karlem IV., vítězem ankety o největšího Čecha. I na to se zaměří pořad Za hranou s Magdalénou Trusinovou. (20 min)
  07:00 Zprávy
  07:10 Ranní Plus
  08:00 Zprávy
  08:10 Ranní Plus
  09:00 Zprávy
  09:10 Laboratoř O mouchách, které létají jako tryskáče. Co všechno jste chtěli vědět o spermiích a báli jste se zeptat. Jak může husa indická přispět k léčbě infarktu. Jak vypadá egyptská mumie po prohlídce na "cétéčku". Jak se zamilovává hraboš prériový. Debatu vědců a herců moderuje Martina Mašková. Hosty pořadu jsou herci Kateřina Hrachovcová a Richard Trsťan, neurofyziolog František Vyskočil a imunolog Jan Černý. (50 min)
  10:00 Zprávy
  10:10 Názory a argumenty Úvahy nad zavedením Velkého Pátku jako volného dne i v Česku. Babiš se Zemanem proti Sobotkovi, rýsuje se pakt proti premiérovi? Ženevská konference o Ukrajině znamená hlavně odklad. Komentáři vás provede Jan Bednář. (30 min)
  10:40 Zaostřeno Má být očkování pro děti povinné? Na tuto otázku se v Česku vede hlavně mezi maminkami velká diskuze. Jedny argumentují tím, že brání šíření epidemií. Ty druhé ale upozorňují na vedlejší účinky a tvrdí, že očkování může způsobit autismus. Martina Pelcová hledala, kdo se více blíží pravdě. (20 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory Nejen křesťanské Velikonoce, ale i židovský Pesach. S tajemníkem Federace židovských obcí Tomášem Krausem hovořila Jana Šmídová. (30 min)
  11:40 Svět ve 20 minutách Ruské podněcování separatistických akcí na východní Ukrajině nebo předpověď dalšího vývoje z úst bývalého poradce prezidenta Putina. Informujeme o dalším užití chemických zbraní v Sýrii nebo o prezidentské kandidatuře generála Sisího v Egyptě. Vybírala Gita Zbavitelová. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Studio Leonardo Setkání s hosty festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Letošním hlavním programovým blokem je Kosmos, kterým festival oslaví jak 80. výročí narození geniálního amerického astronoma Carla Sagana, tak astronomii a kosmologii obecně. Toto téma bude zajímat také nás v souvislosti s projektem a zároveň jakousi reality show MarsOne, která si klade za cíl kolonizovat rudou planetu. Připravila Tamara Urválková. (30 min)
  12:40 Trendy Česko je stále zajímavější destinací v rámci "zdravotní turistiky". Zahraniční zájemci tedy už nejezdí jen za pivem a minerálními prameny, ale čím dále více také kvůli české medicíně. Velice dobrou pověst si kromě kosmetických chirurgů už vysloužili odborníci na reprodukci. Zdravotní turistika nejenže podporuje české zdravotnictví, ale rozvíjí také celý obor služeb spojených s pobytem zahraničních pacientů. Nejnovější Trendy zachycuje David Štáhlavský. (20 min)
  13:00 Zprávy
  13:10 Archiv Plus Březen a počátek dubna 1969 je závěrem éry Alexandra Dubčeka jako prvního tajemníka ÚV KSČ. Je obnovena cenzura, funkcionářský slovník se vrací do minulosti a Dubček nakonec sám navrhuje Husáka za svého nástupce. Připravil Pavel Hlavatý. (30 min)
  13:40 Svět ve 20 minutách Ruské podněcování separatistických akcí na východní Ukrajině nebo předpověď dalšího vývoje z úst bývalého poradce prezidenta Putina. Informujeme o dalším užití chemických zbraní v Sýrii nebo o prezidentské kandidatuře generála Sisího v Egyptě. Vybírala Gita Zbavitelová. (20 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Pro a proti Diskuse respondentů zastávajících opačný názor. (30 min)
  14:40 Magazín Leonardo Je v turistických průvodcích 18. - 19. století více sentimentu nebo reality? Jak věrně zobrazují krajinu veduty a grafiky? Co všechno se můžete dočíst v tzv. chválách měst? Nejen na tyto otázky odpoví hlavní téma vědeckého magazínu, který připravila Adriena Krobová. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Úvahy nad zavedením Velkého Pátku jako volného dne i v Česku. Babiš se Zemanem proti Sobotkovi, rýsuje se pakt proti premiérovi? Ženevská konference o Ukrajině znamená hlavně odklad. Komentáři vás provede Jan Bednář. (30 min)
  15:40 Zaostřeno Má být očkování pro děti povinné? Na tuto otázku se v Česku vede hlavně mezi maminkami velká diskuze. Jedny argumentují tím, že brání šíření epidemií. Ty druhé ale upozorňují na vedlejší účinky a tvrdí, že očkování může způsobit autismus. Martina Pelcová hledala, kdo se více blíží pravdě. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Leonardo Plus V Nebeském cestopisu bude hostem Petra Sobotky astrofyzik Jiří Grygar. jejich hlavním tématem budou dvojhvězdy, tedy hvězdy žijící ve dvojicích. (50 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Týden v kultuře V divadle Na Zábradlí zjistíme, jak vypadá filmový žánr noir převedený na jeviště, prostřednictvím výstavy s názvem Připraven k práci a obraně vlasti bilancujeme padesátá let československého sportu v době totality, zasoutěžíme si s veršotepci o nejlepší českou báseň roku 2014, zamíříme na prkna Nové Scény Národního divadla, kde se odehrála světová premiéra choreografie světoznámé izraelsko - holandské dvojice Ivgi - Greben. A také se podíváme na to, jaký že to je ten Bohuslav Reynek, na kterého jsme měli zapomenout. Připravila Karolína Koubová. (50 min)
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Sobotními fejetony pořadu Názory a argumenty Vás provede moderátor Alexander Tolčinský. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Naše Velikonoce se neobejdou bez kraslic. Tento zvyk ale není výhradně český. Jak se zdobí vajíčka v jiných zemích a jaký je jejich význam? A znají ho i turisté, kteří si kraslice odvážejí z českých velikonočních trhů? Moderuje Daniela Vrbová. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Ekofórum Může Česká republika žít bez třetího a čtvrtého bloku temelínské jaderné elektrárny? Tak zní klíčová otázka, kterou nastolil generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš zrušením veřejné soutěže na dva zmíněné reaktory. Není tedy jasné, čím budeme svítit a topit za dvacet let, kdy dojdou dosavadní zdroje na výrobu elektřiny. Připravil Petr Holub. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Rétorika ruského prezidenta Putina ohledně Ukrajiny, Skotsko před referendem o nezávislosti nebo londýnská výstava věnovaná zříceninám. Vybíral Jan Černý. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Dobrá vůle Plus Dokument Jana Zítky o vztahu dvou generací "Setkávání aneb Čas, kdy se nestárne", o přátelství šestadvacetileté dobrovolnice Barbory Sládkové s klienty pražského zařízení pro seniory Domova Sue Ryder. Hosty Lenky Svobodové v následné diskuzi ředitel Domova Sue Ryder Matěj Lejsal a psycholog Josef Vaško, který se specializuje na problematiku stárnutí a působí v motolské Léčebně dlouhodobě nemocných. (50 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Historie Plus Těšte se na čtvrtou část cyklu Fenomén KK. Přiblížíme 80. léta minulého století v životě písničkáře Karla Kryla, muže, který ztělesnil svědomí národa. Pořad připravila Ivana Denčevová. (30 min)
  21:40 Média Plus Imunita demokratických, resp. pluralitních medií, jejich schopnosti bránit se proti ideologické diverzi medií druhé strany, podporovaných a financovaných státem nebo jeho firmami. Problém, který se znovu vrací do Evropy s ukrajinskou krizí, problém budování mýtů a staronových paradigmat. Připravil David Šťáhlavský. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Hostem písničkář, básník a publicista Jan Burian. O čem bude řeč? Proč neumí psát písničky pro děti, jak dělá průvodce po Islandu a dalších zemích světa, jakou to dá práci každý týden napsat do novin fejeton nebo co nového objevil, když dával dohromady knihu o svém otci E. F. Burianovi. Vyptávala se Naděžda Hávová. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Rétorika ruského prezidenta Putina ohledně Ukrajiny, Skotsko před referendem o nezávislosti nebo londýnská výstava věnovaná zříceninám. Vybíral Jan Černý. (Repríza) (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Sobotními fejetony pořadu Názory a argumenty Vás provede moderátor Alexander Tolčinský. (Repríza) (30 min)
  23:40 Zaostřeno Naše Velikonoce se neobejdou bez kraslic. Tento zvyk ale není výhradně český. Jak se zdobí vajíčka v jiných zemích a jaký je jejich význam? A znají ho i turisté, kteří si kraslice odvážejí z českých velikonočních trhů? Moderuje Daniela Vrbová. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas