ČRo Plus

  13:40 Svět ve 20 minutách Ruské podněcování separatistických akcí na východní Ukrajině nebo předpověď dalšího vývoje z úst bývalého poradce prezidenta Putina. Informujeme o dalším užití chemických zbraní v Sýrii nebo o prezidentské kandidatuře generála Sisího v Egyptě. Vybírala Gita Zbavitelová. (20 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Pro a proti Diskuse respondentů zastávajících opačný názor. (30 min)
  14:40 Magazín Leonardo Je v turistických průvodcích 18. - 19. století více sentimentu nebo reality? Jak věrně zobrazují krajinu veduty a grafiky? Co všechno se můžete dočíst v tzv. chválách měst? Nejen na tyto otázky odpoví hlavní téma vědeckého magazínu, který připravila Adriena Krobová. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Úvahy nad zavedením Velkého Pátku jako volného dne i v Česku. Babiš se Zemanem proti Sobotkovi, rýsuje se pakt proti premiérovi? Ženevská konference o Ukrajině znamená hlavně odklad. Komentáři vás provede Jan Bednář. (30 min)
  15:40 Zaostřeno Má být očkování pro děti povinné? Na tuto otázku se v Česku vede hlavně mezi maminkami velká diskuze. Jedny argumentují tím, že brání šíření epidemií. Ty druhé ale upozorňují na vedlejší účinky a tvrdí, že očkování může způsobit autismus. Martina Pelcová hledala, kdo se více blíží pravdě. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Leonardo Plus V Nebeském cestopisu bude hostem Petra Sobotky astrofyzik Jiří Grygar. jejich hlavním tématem budou dvojhvězdy, tedy hvězdy žijící ve dvojicích. (50 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Týden v kultuře V divadle Na Zábradlí zjistíme, jak vypadá filmový žánr noir převedený na jeviště, prostřednictvím výstavy s názvem Připraven k práci a obraně vlasti bilancujeme padesátá let československého sportu v době totality, zasoutěžíme si s veršotepci o nejlepší českou báseň roku 2014, zamíříme na prkna Nové Scény Národního divadla, kde se odehrála světová premiéra choreografie světoznámé izraelsko - holandské dvojice Ivgi - Greben. A také se podíváme na to, jaký že to je ten Bohuslav Reynek, na kterého jsme měli zapomenout. Připravila Karolína Koubová. (50 min)
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty Sobotními fejetony pořadu Názory a argumenty Vás provede moderátor Alexander Tolčinský. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Naše Velikonoce se neobejdou bez kraslic. Tento zvyk ale není výhradně český. Jak se zdobí vajíčka v jiných zemích a jaký je jejich význam? A znají ho i turisté, kteří si kraslice odvážejí z českých velikonočních trhů? Moderuje Daniela Vrbová. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Ekofórum Může Česká republika žít bez třetího a čtvrtého bloku temelínské jaderné elektrárny? Tak zní klíčová otázka, kterou nastolil generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš zrušením veřejné soutěže na dva zmíněné reaktory. Není tedy jasné, čím budeme svítit a topit za dvacet let, kdy dojdou dosavadní zdroje na výrobu elektřiny. Připravil Petr Holub. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Rétorika ruského prezidenta Putina ohledně Ukrajiny, Skotsko před referendem o nezávislosti nebo londýnská výstava věnovaná zříceninám. Vybíral Jan Černý. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Dobrá vůle Plus Dokument Jana Zítky o vztahu dvou generací "Setkávání aneb Čas, kdy se nestárne", o přátelství šestadvacetileté dobrovolnice Barbory Sládkové s klienty pražského zařízení pro seniory Domova Sue Ryder. Hosty Lenky Svobodové v následné diskuzi ředitel Domova Sue Ryder Matěj Lejsal a psycholog Josef Vaško, který se specializuje na problematiku stárnutí a působí v motolské Léčebně dlouhodobě nemocných. (50 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Historie Plus Těšte se na čtvrtou část cyklu Fenomén KK. Přiblížíme 80. léta minulého století v životě písničkáře Karla Kryla, muže, který ztělesnil svědomí národa. Pořad připravila Ivana Denčevová. (30 min)
  21:40 Média Plus Imunita demokratických, resp. pluralitních medií, jejich schopnosti bránit se proti ideologické diverzi medií druhé strany, podporovaných a financovaných státem nebo jeho firmami. Problém, který se znovu vrací do Evropy s ukrajinskou krizí, problém budování mýtů a staronových paradigmat. Připravil David Šťáhlavský. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Hostem písničkář, básník a publicista Jan Burian. O čem bude řeč? Proč neumí psát písničky pro děti, jak dělá průvodce po Islandu a dalších zemích světa, jakou to dá práci každý týden napsat do novin fejeton nebo co nového objevil, když dával dohromady knihu o svém otci E. F. Burianovi. Vyptávala se Naděžda Hávová. (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Rétorika ruského prezidenta Putina ohledně Ukrajiny, Skotsko před referendem o nezávislosti nebo londýnská výstava věnovaná zříceninám. Vybíral Jan Černý. (Repríza) (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty Sobotními fejetony pořadu Názory a argumenty Vás provede moderátor Alexander Tolčinský. (Repríza) (30 min)
  23:40 Zaostřeno Naše Velikonoce se neobejdou bez kraslic. Tento zvyk ale není výhradně český. Jak se zdobí vajíčka v jiných zemích a jaký je jejich význam? A znají ho i turisté, kteří si kraslice odvážejí z českých velikonočních trhů? Moderuje Daniela Vrbová. (Repríza) (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas