Rádio Junior

  00:00 Junior noc Písničkový proud. (390 min)
  06:30 Dobrý den s Rádiem Junior (150 min)
  08:00 Anulka a pan Pětiočko Anulka je chudé děvče, sirotek, a pan Pětiočko zas bohatý povýšenec, který se Anulce usadil v srdci. Na motivy pohádky Josefa Štefana Kubína pro rozhlas napsal František Pavlíček. Hudba Leoš Kosek, dramaturgie Eva Košlerová, režie Jan Berger.

Účinkují: Hana Maciuchová, Marcel Vašinka, Libuše Havelková, Zdeněk Řehoř, Růžena Merunková a Miroslav Masopust. Natočeno v roce 1984. (60 min)
  09:00 Kouzelný kniha Káji Kučery Příběhy o klukovi, možná stejně starém jako jste vy, který od dědečka dostal encyklosnář. Kája prožívá ve svých snech nádherná dobrodružství a tím se dozvídá o světě kolem sebe. Napsal Justin Svoboda.

Účinkují: Tomáš Pergl, Jiří Hána, Vít Říha. Režie Tomáš Vacek (2014). (15 min)
  09:00 Junior dopoledne (240 min)
  10:00 Zpěv o Vinnetouovi (3/6) Napínavý příběh apačského náčelníka Vinnetoua a jeho přítele a pokrevního bratra Old Shatterhanda. III. část: Soumrak přichází. Rozhlasovou hru na motivy románu Karla Maye Vinnetou napsal Jan Werra. Hudba Jindřich Brabec. Dramaturgie Jiří Kafka. Režie Pavel Michal. Nahrávka vybraná z rozhlasového archivu byla natočena v roce 1967. (60 min)
  12:00 O Glashtinovi Vypráví příběh slepé dívky Kiree, kterou se pokusí ošálit bájný Glashtin, jenž pouze jednou za rok vystupuje z vodních hlubin na mořský břeh. Původní rozhlasovou pohádku s použitím irských motivů napsala Zdeňka Psůtková. Hudba Vadim Petrov. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Jan Berger.

Účinkují: Zlata Adamovská, Věra Kubánková, Pavel Pípal, Věra Vlčková, František Filipovský, Miroslava Hozová, Eduard Cupák a Jiří Adamíra. Natočeno v roce 1985. (60 min)
  13:00 Junior odpoledne (480 min)
  14:00 Zpěv o Vinnetouovi (2/6) Napínavý příběh apačského náčelníka Vinnetoua a jeho přítele a pokrevního bratra Old Shatterhanda. II. část: Rudý gentleman. Rozhlasovou hru na motivy románu Karla Maye Vinnetou napsal Jan Werra. Hudba Jindřich Brabec. Dramaturgie Jiří Kafka. Režie Pavel Michal. Nahrávka vybraná z rozhlasového archivu byla natočena v roce 1967. (60 min)
  16:00 Ač je to k nevíře, strašidla jsou z talíře V hospodě uprostřed lesa žijí loupežník Bujón a čarodějná bába Maggi, kteří lákají pocestné na báječné polévky. Původní rozhlasová pohádka Jaroslava Pacovského. Hudba Mirolsav Kořínek, dramaturgie Eva Košlerová, režie Karel Weinlich.

Účinkují: Vladimír Hrubý, Věra Kubánková, Zdeněk Kutil, Miroslava Hozová, Jan Kanyza, Jan Schánilec, Karel Heřmánek, Miroslav Kořínek, Artur Šviha, Zora Jandová a Kateřina Lírová. Natočeno v roce 1981. (60 min)
  17:00 Řemesla nás baví Nový pořad Rádia Junior o řemeslech. Pořad připravily Šárka Fenyková a Magdalena Šorlevá. Režie Yvona Žertová (2014). (15 min)
  18:00 Zpěv o Vinnetouovi (3/6) Napínavý příběh apačského náčelníka Vinnetoua a jeho přítele a pokrevního bratra Old Shatterhanda. III. část: Soumrak přichází. Rozhlasovou hru na motivy románu Karla Maye Vinnetou napsal Jan Werra. Hudba Jindřich Brabec. Dramaturgie Jiří Kafka. Režie Pavel Michal. Nahrávka vybraná z rozhlasového archivu byla natočena v roce 1967. (60 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. V sobotním Klubu Rádia Junior, který má podtitul "na dvoře" navštívíme Dvůr nebo přesněji ZOO Dvůr Králové. Zkusíme společně nakrmit žirafy a vrátíme se také do historie, do doby, kdy ZOO ve Dvoře Králové vznikla. Poslechneme si pohádku S mláďaty je kříž a Hajaja má pro vás pohádku Moudrý zlatník. Pořad připravuje a moderuje Romana Růžičková. (60 min)
  20:00 Biblické příběhy - Vzkříšení Jedenáctý díl seriálu Biblické příběhy napsal Karel Vepřek. Hrají: Dalibor Gondík, Miloš Hlavica, Stanislav Oubram, Libor Vacek,Jan Szymik, Daniel Moravec. Režie Yvona Žertová (2014). (15 min)
  20:15 Koruna hadího krále Malovaná škatulička ukradená ježibabě, královská koruna uzmutá hadímu králi, poklady z podzemí, to všechno má pometlář alias baron z Koštěberku na svědomí, a přece ho má Anička ráda. Jen kvůli němu pátrá po zázraku, který by ho dokázal přesvědčit, že vše čeho se člověk zmocnil neprávem, musí vrátit. Původní rozhlasová pohádka Marie Kubátové. Hudbu složil Otmar Mácha, řídí Jiří Váchal. Režie Jan Berger.

Účinkují: Václav Postránecký, Libuše Šafránková, Ludmila Roubíková, Miroslav Masopust, Viktor Vrabec, Jiří Práger. Natočeno v roce 1980. (45 min)
  21:00 Dobrou noc s Rádiem Junior (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas