ČRo Radio Wave

  07:00 On Air s Jonášem Zbořilem a Ivanou Veselkovou On Air přináší vydatnou porci muziky, reportáže, tipy na aktuální kulturní dění a soutěže o vstupenky na akce a věcné ceny. (240 min)
  11:00 On Air s Bárou Šichanovou On Air přináší vydatnou porci muziky, reportáže, tipy na aktuální kulturní dění a soutěže o vstupenky na akce a věcné ceny. (60 min)
  12:00 On Air z AFO Olomouc Posádka filmového magazínu Čelisti ve složení Vít Schmarc a Aleš Stuchlý přivítá ve svém speciálním tříhodinovém vysílání z festivalu AFO Olomouc 4 pozoruhodné hosty. Vedle novináře a scenáristy Pavla Kosatíka (autora ceněnéhoČeského století) a slovenského režiséra Erika Baláže to bude i půvabnákanadská popularizátorka vědy Jennifer Gardy a specialista na sonifikaci vesmírných objektů Robert Alexander. (180 min)
  15:00 On Air z Jardou Petříkem S přišlým jarem pomalu ale jistě ožívá Nákladové nádraží Žižkov kulturou. Až do října jsou v ojedinělém prostoru naplánovány různé hudební, divadelní i filmové akce. Hostem podvečerního On Airu bude Milan Kroutil, člen sdružení Move Association, které se stará o páteční elektronické večírky s domácími i zahraničními jmény ze současné rovné i zlámané klubové scény. (240 min)
  19:00 Distrikt Distrikt o Brnu se zaměří na oblast Cejlu, které se v brně přezdívá bronx. Budeme taky mluvit s architektem Michalem Krištofem o územním plánu Brna a modulární architektuře a zjistíme, co je Brno efemérní. (repríza) (60 min)
  20:00 Friday Ripple Tento víkend opět zažijeme porci čerstvé muziky z Afriky, která nám zpříjemní velikonoční svátky. Moderátor The Chairman slaví své narozeniny, a jak jsme slíbili, po celém světě se můžete připojit a přes webkameru sledovat neopakovatelný zážitek jedinečného tance. To si nesmíte nechat ujít, začínáme ve 20 hodin. (60 min)
  21:00 Echo Ghonzalese a Philipa T. B. C. V dalším pokračování pořadu echo se opět podíváme do říše bassmusic, tentokráte si představíme pár novinek a sáhneme i do našeho bezedného archivu. Těšit se můžete například na ukázku z nového alba Shades of Gray, zbrusu nového EP Dungeon Master od kanadského producenta Abstrakt Sonance či House of black lanterns. (60 min)
  22:00 Scéna s Alexem Fishem Spíš než výlet, nás tento pátek čeká procházka. Vyrazit tedy můžeme jen v papučích, neb cesta na Slovensko není až tak náročná. Více než padesátka umělců z celého světa čeká na své objevení v podhoubí netlabelu Melodica, který je další na řadě k detailnímu průzkumu. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas