ČRo Radio Wave

  00:00 Night Air Vysílání Radia Wave neupadá s půlnocí do limbu, naopak: každá páteční a sobotní noc bude nyní po 60 minut patřit nepřerušené selekci našich hitů. Čekejte nejchytlavější skladby interpretů pevně svázaných s playlistem Radia Wave. (60 min)
  01:00 Scéna s Jakubem Johánkem Pořad o houpavých reggae-dubových rytmech v rámci pozitivních vibrací s Joshuou ze skupiny 100°C. Propíráme klasiku i aktuální stav reggae a dubu domácí scéně. (120 min)
  03:00 Echo Jiřího Špičáka V Echu Jiřího Špičáka skladby plují ve vzduchoprázdnu, spojují se jedna v druhou, pomáhají posluchačům vytahovat na světlo jejich dávno zapomenuté vzpomínky z dětství nebo přetvářet minulost. (60 min)
  04:00 Scéna s Pavlem Zelinkou&Tomášem Hoyerem Mapuje příšeří moderní hudební scény, světa žijícího vlastním bohatým životem. Exkluzivně a fundovaně přibližuje posluchačům dění na darkwave scéně, přináší novinky a rozhovory. (120 min)
  06:00 Music Check Music Check je hodina plná hudby vybírané z playlistu Radia Wave. (60 min)
  07:00 On Air s Jakubem Krásným a Terezou Havlínkovou On Air přináší vydatnou porci muziky, reportáže, tipy na aktuální kulturní dění a soutěže o vstupenky na akce a věcné ceny. (240 min)
  11:00 On Air s Veronikou Ruppert On Air přináší vydatnou porci muziky, reportáže, tipy na aktuální kulturní dění a soutěže o vstupenky na akce a věcné ceny. (240 min)
  15:00 On Air s Ivanou Veselkovou Odpoledním hostem bude Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva a šéf Legislativní rady. Jaké jsou jeho priority ve funkci ministra pro lidská práva? V jednom z prvních rozhovorů v tomto roce řekl, že nechce dělat žádné populistické kroky, ale že je třeba dlouhodobý strategický přístup. Jaký? A jaké konkrétní změny chce k jeho prosazení učinit? I na to se ho zeptáme po 15. hodině. Hostem Za vodou po 18. hodině bude jeden z největších expertů v ČR na autorské právo Petr Ostrouchov. Mimo jiné Petr skládá filmovou hudbu a je jeden ze zakladatelů kapely Sto zvířat. (240 min)
  19:00 Bourání Hostem Bourání bude architekt Michal Fišer. Povídat si budeme o aktuálních projektech, práci a stážích v Německu a v Kanadě. Podstatnou část rozhovoru věnujeme Kadani, tedy městu, odkud Michal pochází. A to okolnostem vzniku strategického plánu a identifikaci místa, které si zasloužilo veřejné investice i pozornost architektů. Michal také popíše svoji úlohu v rámci České komory architektů a svoje zkušenosti se soutěžemi, především z pozice porotce. (repríza) (60 min)
  20:00 Startér Čeká vás hitparáda Startér a v ní další dávka neobjevených hudebních talentů z Česka. Podívejte se na wave.cz/starter, zahlasujte pro svůj oblíbený song a jestli sami tvoříte,vytáhněte mp3ky z šuplíku a pošlete je na starter@rozhlas.cz odborné a lehce pubertální porotě ve složení Jakub Johánek a Jonáš Zbořil. (60 min)
  21:00 Echo Jardy Petříka Druhé březnové Echo Jardy Petříka zamíří po předešlých techno dílech do hájemství (deep)house. Téměř na den přesně po dvou letech od dlouhohrajícího debutu totiž vydal na konci února své druhé album Francis Harris. A stejně tak jako Leland, i Minutes Of Sleep se zcela zaslouženě dočká bližšího představení v rubrice 3in1. (60 min)
  22:00 Scéna s Mary C Na Scéně s MaryC se opět odehraje party ON AIR. Po live session s californským producentem Esgarem to bude tentokrát o domácí scéně. Přijde několik hostů a živě zahrají DJ Fatte a DJ Zerwox. (120 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas