ČRo Plus

  00:00 Týden v kultuře
  00:50 Ekofórum - ekonomika
  01:20 Leonardo Plus
  02:10 Dobrá vůle Plus
  03:00 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (30 min)
  03:30 Historie Plus
  04:00 Média Plus Úvahy a diskuse nad rolí médií v současné společnosti. (20 min)
  04:20 Svět ve 20 minutách Zajímavé články ze světových médií. (20 min)
  04:40 Hovory
  05:10 Zaostřeno
  05:30 Názory a argumenty Komentáře k domácím i zahraničním událostem. (29 min)
  06:00 Zprávy
  06:10 Týden v kultuře Karolína Koubová vás s sebou vezme na Festival Jeden svět, na Kabaret v pražském Disku, na Franze Kafku v Dejvickém divadle a na filmové lahůdky pro otrlé. (50 min)
  07:00 Zprávy
  07:10 Hovory - publicistika Jiří Bína už dvanáct let podniká cyklovandry po celém světě. Začal na Novém Zélandu, jeho zatím poslední - čtyřměsíční - cesta vedla z Kanady po východním pobřeží Spojených států až na Floridu. O dalekých a dlouhých výpravách na kole si s Jiřím Bínou povídá Vladimír Kroc. (Repríza) (30 min)
  07:40 Trendy Daňové ráje a daňové podvody. Česko je podle celosvětového indexu finančního tajemství na 65. místě. Na prvním je Švýcarsko. Kajmanské ostrovy jsou na čtvrtém. Co přesně index finančního tajemství obnáší? A je pravda, že daňový ráj znamená zemi s nízkými daněmi? Připravila Daniela Vrbová. (Repríza) (20 min)
  08:00 Zprávy
  08:10 Názory a argumenty Výběr těch nejtrefnějších a nejobjevnějších komentářů, které jsme vysílali tento týden. (30 min)
  08:40 Zaostřeno 600.000 Pražanů bez pitné vody a telefonického spojení, omezený chod nemocnic a domovů pro seniory. Praha minulý týden simulovala rozsáhlý výpadek proudu a toto cvičení odhalilo zásadní nedostatky. Proč hrozbu tzv. blackoutu podceňujeme a jaké je skutečné riziko totálního výpadku? Odpovědi hledal Petr Sehnoutka. (Repríza) (20 min)
  09:00 Zprávy
  09:10 Leonardo Plus V pořadu Nebeský cestopis Petr Sobotka hostí astrofyzika Jiřího Grygara. Jejich hlavní téma: Dvojhvězdy, tedy hvězdy žijící ve dvojicích, vzájemně se obíhající, ovlivňující. Toto soužití ale může skončit i katastrofou. (50 min)
  10:00 Zprávy
  10:10 Názory a argumenty Sobotními fejetony Vás provede Alexander Tolčinský. napsali je Petr Schwarz, Karel Hvížďala, Ivan Štern, Libor Dvořák nebo Ivan Hoffmann. (30 min)
  10:40 Zaostřeno O zatlačování uprchlíků od břehů Evropské unie. V době občanské války v Sýrii Evropská unie cíleně zastrašuje uprchlíky, aby se nemohli vylodit na jejich březích. Bohužel při tom tito lidé umírají. Například v únoru u španělských břehů zahynulo 12 lidí. Jde o porušení mezinárodního práva. Tématu se věnuje Daniela Vrbová. (20 min)
  11:00 Zprávy
  11:10 Hovory Herec pražského divadla Na Jezerce, sportovec a jezdec na koloběžce Václav Liška projel celou trasu Tour de France. Naděžda Hávová se ho zeptá, co člověka při tak náročné jízdě bolí nejvíc, po kolika kilometrech musí střídat nohy a kolikery už prošoupal boty? Mluvit se ale bude i o divadle - o tom, jak se těší na novou hru Cesta kolem světa, která bude mít premiéru v den jeho narozenin. A ještě o tom, jak dělal krupiéra v kasinu ve Františkových Lázních. (30 min)
  11:40 Svět ve 20 minutách V dnešním výběru ze zahraničních médií první článek rozebírá projevy ruského šovinismu, druhý se věnuje politickým změnám v Číně a třetí je pozvánkou na londýnskou výstavu německé renesance. Vybíral Jan Černý. (20 min)
  12:00 Zprávy
  12:10 Laboratoř Psí porozumění člověku je větší, než jsme si mysleli. Novorození chlapci a dívky dostávají rozdílné mateřské mléko. Jak vznikají deprese mladistvých? Dá se léčit chronická bolest? Co jedli velcí savci v době ledové? Se svými hosty - vědci a herci - to probere Martina Mašková. V pořadu účinkují neurofyziolog František Vyskočil, chemik Michal Babič, herci Kristina Beranová a Richard Trsťan. (50 min)
  13:00 Zprávy
  13:10 Dobrá vůle Plus Pořad Ivana Studeného "Patříme k němu, on k nám" je nakouknutím pod taktovku sbormistra Lukáše Holce, který téměř dvacet let vede dětstký sbor Medvíďata na základní umělecké škole v Českém Krumlově. (50 min)
  14:00 Zprávy
  14:10 Historie Plus Rok 2014 je Karlovským rokem. Od smrti významného panovníka Karla Velikého totiž uplynulo letos rovných 1200 let. Do Cách, kde je pohřben, vás zavede Daniela Vrbová. Pořad vysíláme v repríze. (30 min)
  14:40 Média Plus V japonském parlamentu je před schválením zákon o státním tajemství, který zavádí mnohaleté tresty vězení pro ty, kteří by zveřejnili tajné informace. Postiženi mohou být nejen státní úředníci, ale i žurnalisté a ostatní občané, pokud by se utajovaných skutečností domáhali. Proti zákonu se v Japonsku i v zahraničí zvedla vlna prostestů. Připravil Jakub Šiška. (20 min)
  15:00 Zprávy
  15:10 Názory a argumenty Sobotními fejetony Vás provede Alexander Tolčinský. napsali je Petr Schwarz, Karel Hvížďala, Ivan Štern, Libor Dvořák nebo Ivan Hoffmann. (30 min)
  15:40 Zaostřeno O zatlačování uprchlíků od břehů Evropské unie. V době občanské války v Sýrii Evropská unie cíleně zastrašuje uprchlíky, aby se nemohli vylodit na jejich březích. Bohužel při tom tito lidé umírají. Například v únoru u španělských břehů zahynulo 12 lidí. Jde o porušení mezinárodního práva. Tématu se věnuje Daniela Vrbová. (19 min)
  16:00 Zprávy
  16:10 Laboratoř Psí porozumění člověku je větší, než jsme si mysleli. Novorození chlapci a dívky dostávají rozdílné mateřské mléko. Jak vznikají deprese mladistvých? Dá se léčit chronická bolest? Co jedli velcí savci v době ledové? Se svými hosty - vědci a herci - to probere Martina Mašková. V pořadu účinkují neurofyziolog František Vyskočil, chemik Michal Babič, herci Kristina Beranová a Richard Trsťan. (50 min)
  17:00 Zprávy
  17:10 Týden ve světě David Šťáhlavský se bude ptát politologa z Masarykovy Univerzity, jakou roli hraje v současné východní krizi legitimita ukrajinské vlády a samozvané vlády Krymu? S nezávislým bezpečnostním analytikem probere vojenskou hrozbu z Východu a s mezinárodním finančním expertem rozhodující otázku, zda si ukrajinské dobrodružství může Moskva ekonomicky vůbec dovolit. (50 min)
  18:00 Zprávy
  18:10 Názory a argumenty U kulatého komentátorského stolu bude se svými hosty diskutovat Libor Dvořák nad událostmi týdne, který byl zejména ve znamení dramatického dění na Krymu a i po celé Ukrajině. Pořad vysíláme živě. (30 min)
  18:40 Zaostřeno Jak se papeži Františkovi povedl první rok pontifikátu? V čem spočívá jeho největší přínost? A jaký je papež František diplomat? Odpovědi hledala Magdaléna Trusinová. (20 min)
  19:00 Zprávy
  19:10 Ekofórum - ekologie Co v ptačím světě způsobí výjimečně teplá zima? Přiletí tažní ptáci dřív než jindy? Na tyto a mnohé jiné otázky nepochybně odpoví mezinárodní projekt s účastí široké veeřejnosti. Pořadatelé z největší společnosti na ochranu ptactva BirdLife International ocení každé pozorování, i ta, která zašlou posluchači Ekofóra. Na slyšenou se těší Čestmír Klos. (30 min)
  19:40 Svět ve 20 minutách Jak zvládá krize v zahraničí americký prezident? Škody způsobené událostmi na Krymu se potáhnou velmi dlouho. Odkud se bere ruská podezřívavost vůči Západu? Podle tisku Rusko na případnou anexi Krymu doplatí hlavně ekonomicky. Blíží se první výročí nástupu Františka na Petrův stolec. Vybíral Rostislav Matulík. (20 min)
  20:00 Zprávy
  20:10 Příběhy 20. století Na základních školách se úroveň znalostí z moderních dějin se diametrálně liší podle krajů, školy, ale i podle třídy. Někde si děti pletou základní data, jinde jsou žáci až překvapivě přesní. Ukazuje se, že nerozhodují až tak učební osnovy, ale sami učitelé, jejich schopnost děti zaujmout. Na dokumentu Mikuláše Kroupy se podíleli žáci základních škol. (50 min)
  21:00 Zprávy
  21:10 Knížky Plus Od Jany Klusákové uslyšíte jako obvykle výběr z nových knih, hrst kulturních aktualit a pokračování rozhovoru s Jindřichem Kabátem o jeho prozaické novince Groh. Kolega ze stanice Vltava Hynek Pekárek přiblíží před soutěží literárně-dramatickou tvorbu své tvůrčí skupiny. (30 min)
  21:40 Za hranou Očkovat či neočkovat - složité dilema dnešních rodičů. Jak vážné jsou nežádoucí účinky spojené s vakcinací a proč řada rodičů státem stanovený očkovací kalendář odmítá? Má stát právo povinné očkování vymáhat, protože nás chrání před smrtelně nebezpečnými chorobami? Připravila Naďa Bělovská. Pořad vysíláme v repríze. (20 min)
  22:00 Zprávy
  22:10 Hovory Psycholog Martin Jára o sobě říká: "Rád přijímám výzvy a nebojím se začít něco nového." I proto je spektrum jeho činností pozoruhodné: od práce psychoterapeuta přes lektorování desítek vzdělávacích akcí a iniciování nových projektů po vedení Ligy otevřených mužů. Její poselství zní: každý muž si má vytvářet svoji identitu po svém. Moderuje Eva Hůlková. (Repríza) (30 min)
  22:40 Svět ve 20 minutách Jak zvládá krize v zahraničí americký prezident? Škody způsobené událostmi na Krymu se potáhnou velmi dlouho. Odkud se bere ruská podezřívavost vůči Západu? Podle tisku Rusko na případnou anexi Krymu doplatí hlavně ekonomicky. Blíží se první výročí nástupu Františka na Petrův stolec. Vybíral Rostislav Matulík. /Repríza/ (20 min)
  23:00 Zprávy
  23:10 Názory a argumenty U kulatého komentátorského stolu bude se svými hosty diskutovat Libor Dvořák nad událostmi týdne, který byl zejména ve znamení dramatického dění na Krymu a i po celé Ukrajině. (Repríza) (30 min)
  23:40 Zaostřeno Jak se papeži Františkovi povedl první rok pontifikátu? V čem spočívá jeho největší přínost? A jaký je papež František diplomat? Odpovědi hledala Magdaléna Trusinová. /Repríza/ (20 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas