Rádio Junior

  00:00 Junior noc Písničkový proud. (390 min)
  06:30 Junior ráno (150 min)
  08:00 Pohádka o tom draku z Turkových Vrat Pohádka nás zavede do vesnice s veselým jménem, ale také přímo do pekla, kde hřímá kníže Belzebub. Původní rozhlasová pohádka Václava Čtvrtka. Hudba Radislav Nikodém. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Jan Berger.

Účinkují: Vladimír Šmeral, Jaroslav Moučka, Josef Velda, Čestmír Řanda, František Hanus, Ladislav Šimek, Blažena Holišová, Svatopluk Skládal, Miroslava Špánková, Helena Bendová, Vladimír Bičík, Jiří Plachý a Miroslav Masopust. Natočeno v roce 1972. (60 min)
  09:00 Junior dopoledne (240 min)
  09:00 Kouzelná kniha Káji Kučery Nový pořad Rádia Junior o příbězích kluka, možná stejně starého jako jste vy, který od dědečka dostal knihu, která je zároveň snářem a zároveň encyklopedií takzvaný encyklosnář. Kája prožívá ve svých snech nádherná dobrodružství a tím se dozvídá o světě kolem sebe. Napsal Justin Svoboda.

Účinkují: Tomáš Pergl, Jiří Hána, Vít Říha. Režie Tomáš Vacek (2014). (15 min)
  10:00 Bety, Bajt a Golem Bety je úplně obyčejná holka, která si však pořídí neobyčejného kamaráda. Původní rozhlasovou hru pro děti napsal Jiří Hubička. Hudba Petr Mandel. Režie Vladimír Rusko.

Účinkují: Josef Somr, Aleš Procházka, Nora Najimová, Jiří Konvalinka, Veronika Freimanová, Jan Novotný, Jiří Hálek, Jiří Zahajský, Gaston Šubert, Jaroslav Vlach, Petr Bednář, Lenka Horáková, Milan Slabihoud, Josef Novák, Mojmír Miler, Eduard Pavlíček, Zdeňka Sajfertová, Zdenička Tichá, Dagmar Podlešáková a Kateřina Kamarádová. (60 min)
  12:00 Sněhurka a sedm trpaslíků Sedm mužíčků trpaslíčků se nápadně podobá Sněhurčiným milovaným květinám, dokonce si na jejich počest rozdělili i svá jména a různobarevné klobouky. Na motivy klasické pohádky pro rozhlas napsal Zdeněk Skořepa. Hudbu složil Zdeněk Lukáš, řídí Jiří Váchal. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Jan Berger.

Účinkují: Hana Maciuchová, Věra Kubánková, Libuše Havelková, Miloš Hlavica, Jiří Plachý, Josef Velda, Svatopluk Skládal, Josef Bláha, Vladimír Stach, Jiří Pick, Jaroslav Kepka, Vladimír Bičík a Miroslav Masopust. Natočeno v roce 1973. (60 min)
  13:00 Junior odpoledne (480 min)
  14:00 Velká Solární Název rozhlasové sci-fi hry je stejný, jako název nejvýznamnějšího kosmických lodí. Jeho konání je prý pro letošek zrušeno, ale přesto se poletí. Původní sci-fi hru napsal Ondřej Neff. Hudba Vladimír Zahradníček. Dramaturgie Ivan Hubač. Režie Ivan Holeček.

Účinkují: Jan Hartl, Petr Haničinec, Pavel Soukup, Eduard Cupák, Ladislav Mrkvička, Ljuba Krbová, Jana Šulcová, Pavel Rímský, Karel Hábl, Jana Kopřivová, František Dočkal, Milan Mach, Ivan Holeček, Bohumil Švarc, Zdeněk Švinger, Artur Šviha, Jindra Kvardová, Zdeňka Tichá, Květoslava Straková, Jiří Míka, Karel Mudr, Roman Gottlieb, Oldřich Panovský, Miluše Vondráčková, Václav Starosta, Šárka Dittrichová, Josef Synovec a Blanka Štěpánová. Natočeno v roce 1986. (60 min)
  16:00 Vlčpanna Rozhlasová pohádka, která propojuje minulost s budoucností a rovněž přináší naději. Napsal Vladimír Zajíc. Hudba Zdeněk Zdeněk, dramaturgie Václava Ledvinková, režie Jaroslav Kodeš.

Účinkují: Andrea Elsnerová, Petr Halíček, Kateřina Fixová, Martina Hudečková, Viola Zinková, Jan Konečný, Ota Jirák, Antonín Molčík, Samanta Rožánková, Tomáš Racek, Jan Bartoš, Petr Šplíchal, Tomáš Pergl, Václav Balák, Jiří Litoš. (60 min)
  17:00 Řemesla nás baví Nový pořad Rádia Junior o řemeslech. Tentokrát se budeme bavit o řemeslu krejčí a krejčová. Pořad připravily Šárka Fenyková a Magdalena Šorlevá. Režie Yvona Žertová (2014). (15 min)
  18:00 Bety, Bajt a Golem Bety je úplně obyčejná holka, která si však pořídí neobyčejného kamaráda. Původní rozhlasovou hru pro děti napsal Jiří Hubička. Hudba Petr Mandel. Režie Vladimír Rusko.

Účinkují: Josef Somr, Aleš Procházka, Nora Najimová, Jiří Konvalinka, Veronika Freimanová, Jan Novotný, Jiří Hálek, Jiří Zahajský, Gaston Šubert, Jaroslav Vlach, Petr Bednář, Lenka Horáková, Milan Slabihoud, Josef Novák, Mojmír Miler, Eduard Pavlíček, Zdeňka Sajfertová, Zdenička Tichá, Dagmar Podlešáková a Kateřina Kamarádová. (60 min)
  19:00 Klub Rádia Junior Hodina plná zajímavého povídání, písniček a soutěží. Jak se vyrábějí meče pro opravdové rytíře se, holčičky a kluci, dozvíte v sobotním Klubu Rádia Junior se zaměřením na řemeslo zbrojířské a šermířské. Kromě toho uslyšíte nejen Pohádku o rybáři a rybce, kterou napsal František Hrubín a vyprávět ji bude Růžena Nasková, ale i Hajajovu pohádku s názvem Velká voda ze seriálu To bylo tenkrát... To všechno a možná, že i něco navíc uslyšíte v 19:00 hodin na Stanici Rádio Junior nebo na Dvojce ČRo. Připravuje a moderuje Romana Růžičková. (60 min)
  20:00 O malé husopasce V pohádce nebude chybět obryně, skřítek, král ani královna hus. Původní pohádku na severské motivy napsala Dagmar Findová. Hudba Jiří Váchal. Dramaturgie Eva Košlerová. Režie Jan Berger.

Účinkují: Vlastimil Brodský, Jarmila Švehlová, Miroslava Hozová, Simona Stašová, Jaroslav Satoranský, Jana Andresíková a Blanka Bohdanová. Natočeno v roce 1989. (60 min)
  21:00 Junior večer Písničkový proud. (180 min)

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2014 Český rozhlas